فهرست بستن

احتمال ابتلای خانم ها به سرطان بیشتر از مردان | بیماری

: احتمال ابتلای خانوما به سرطان بیشتر از مردان 

احتمال ابتلای خانوما به مریضی سرطان ۶ برابر مردونه و بدیش اینه آمار مرگ و میر زنان در این مورد در جهان بسیار بالا هستش. آخرین تحقیقات محققان نشون داده زنان چند برابر بیشتر از مردان به سرطان دچار می شن که از راه زندگی غلط نشأت میگیره.

اشتغال زنان و به دنبال اون بی خوابی های پشت سر هم در حالی که متأهل هستن و فرزندی هم دارن موجب شده نگرانی فکری زنان زیاد شه و اونا بیشتر از توانایی خود انرژی بذارن.تحمل استرس و فشارهای زیاد در محل کار و از دست دادن فرصت واسه آشپزی و جفت و جور غذای سالم منجر شده زنان بیشتر از مردان در خطر دچار شدن به سرطان قرار بگیرن.

چاقی به وجود اومده به وسیله بی تحرکی، نبود مصرف غذاهای سالم و فشارهای عصبی هم این احتمال رو بیشتر از قبل زیاد می کنه. این در حالیه که بعضی از زنان بیشتر از مردان سیگار میکشن؛ تموم اینا باعث می شه زنان در برابر سرطان سینه، تخمدان، کبد و ریه باشن و چندین برابر بیشتر از مردان گرفتار شن.

محققان انجمن سرطان انگلیس با در نظر گرفتن روند افزایش ابتلای زنان به سرطان تخمین می زنه تا سال ۲۰۳۵، زنان ۶ برابر بیشتر از مردان به سرطان گرفتار شن.کارشناسان باور دارن، تغییرات ساده در روش زندگی مانند حفظ وزن متعادل، ورزش منظم، نبود مصرف الکل و دخانیات تا حد زیادی دچار شدن به سرطان رو کم می کنه.

محققان از روند سریع ابتلای زنان به سرطان بیان نگرانی می کنن و فکر می کنن، ادامه روند غلط زنان در روش زندگی، عاقبتای جبران ناپذیری واسه جامعه داره.

.

منبع :gahar.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *