فهرست بستن

احتمال انتقال سرطان پروستات از طریق جنسی | بیماری

 محققان دانشگاه کالیفرنیا موقع بررسی سلولای سرطان انسانی در آزمایشگاه به این نتیجه رسیدن، عفونت جنسی تریکومونا از رشد سرطان در بدن پشتیبانی می کنه.تریکومونا یا تریکومونیازیس (trichomoniasis) عادی ترین عفونت قابل انتقال از راه جنسیه که ۲۷۵ میلیون نفر از مردم جهان به اون گرفتار هستن؛ این عفونت در مردان با سوزش ادرار و در زنان با درد واژن همراه س، اما در نصف افراد این عفونت با هیچ نشونه ای همراه نیس.

در این مطالعه، نقش عفونت قابل انتقال از راه جنسی (STI) در افزایش آسیب پذیری مردان نسبت به سرطان بررسی شد.

این مطالعه در ادامه تحقیقات محققان دانشکده پزشکی هاروارد در سال ۲۰۰۹ انجام شد که نشون می داد، یه چهارم مردان گرفتار به سرطان پروستات دارای نشونه هایی از عفونت تریکومونا هستن.

انگل مسئول ایجاد عفونت تریکومونا – تریکوموناس واژینالیس – پروتئینی تولید می کنه که به رشد و پیشرفت سلولای سرطان پروستات در بدن منجر می شه.

این مطالعه در شرایط آزمایشگاهی انجام شده و هنوز دلایل قطعی روی بیماران که رابطه مستقیم بین سرطان پروستات و این عفونت قابل انتقال از راه جنسی رو نشون بده، بدست نیامده؛ محققان مرکز سرطان انگلیس فکر می کنن، بسیار زوده که سرطان پروستات به فهرست سرطانای ایجاد شده به وسیله عفونتا اضافه شه و در این مورد تحقیقات بیشتری لازمه.

یافته های این مطالعه در مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده.

منبع: isna.ir

جمع آوری سلامت اکاایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *