فهرست بستن

احتمال بروز آسیب در دویدن با پای برهنه | ورزش

<>

در سالای گذشته روش دویدن با پای برهنه عادی شده و حتی کفشای مینیمالیست که به طور کامل به شکل پا هستن وارد بازار شدن. تحقیقات جدید نشون داده که دوندگان باتجربه که بیشتر از ۳۰ سال سن دارن بیشتر هنگام دویدن اول پاشنه خود رو به زمین می ذارن، این اتفاق وقتی که با کفش لژدار می دوند اتفاق می افته.

بررسیای جدید نشون داده که روش دویدن با پای برهنه باعث بالا رفتن احتمال صدمه در این افراد می شه. مدیر این تحقیقات میگه: قبل از این مشخص شده بود که روش کار کردن دوندگان نوجوون تحت تاثیر نوع کفش اوناس. دوندگان جوون سریع به دویدن با پای برهنه عادت می کنن. اگه این افراد با پای برهنه بدوند، خیلی سریع به روش فرود اومدن روی قسمت جلوی پا عادت می کنن.

در این تحقیقات محققان دانشگاه کانزاس ۲۶ دونده ۳۰ ساله یا سن بالا تر رو مورد بررسی قرار دادن. با کمک سیستمای خاصی کار کردن این دوندگان بررسی شد. بررسیا نشون داد که دویدن با پای برهنه باعث کاهش درصد کار کردن روی پاشنه پا می شه.

از اون جایی که افراد بالای ۳۰ سال توانایی هماهنگ کردن نوع قدمای خود با نوع کفشا ندارن اگه با پای برهنه بدوند یا نوع کفش خود رو تغییر بدن بیشتر در برابر آسیب قرار می گیرن. پس به دوندگان بالای ۳۰ سال پیشنهاد می شه که از کفشای انگشتی یا روش دویدن با پای برهنه استفاده نکنن.

منبع : seemorgh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *