فهرست بستن

احتمال بیماری زایی “اسنک پف کرده” تولیدی با خوراک دام | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : شنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۴۳

یه کارشناس صنایع غذایی دلیل به کار گیری خوراک دام در تولید اسنک پفک کرده رو کسب سود بیشتر از طرف تولیدکنندگان گفت. 

به گزارش ایسنا، اواخر آذر ماه امسال، سخنگوی سازمان غذا و دارو از تخلف دو برند معروف تولیدکننده اسنک پف کرده در به کار گیری ذرت دامی در تولید اجناس شون خبر داد و اوایل دی ماه هم اعلام کرد که پرونده تخلف این دو برند به دستگاه قضایی برگشت داده شده.

 

در این باره مژده فاضل تهرانی مقدم – کارشناس صنایع غذایی – در گفت وگو با ایسنا، دلیل به کار گیری خوراک دام در جفت و جور اسنک پفک کرده رو صرفه اقتصادی دونست و گفت: واسه تولید اسنک پفک کرده باید از بلغور ذرت استفاده شه، اما با در نظر گرفتن اینکه خوراک دام ارزون تر از بلغور ذرته، به کار گیری اون به عنوان ماده اولیه اسنک پفک کرده سود بیشتری به تولیدکننده میرسونه.

 

ایشون با بیان اینکه بیشتر شدن نظارت در صنعت غذا باعث شده تولید جنسای تقلبی در این صنایع کمتر از بخشای دیگه باشه، گفت: در صنایع غذایی هم آدمایی هستن که بدون ثبت پروانه، کارگاه تولید مواد غذایی راه اندازی می کنن و اجناس بدون پروانه و تاریخ مصرف عرضه می کنن.

 

این کارشناس صنایع غذایی با تاکید بر اینکه خوراک دام نباید در صنعت غذا استفاده شه، اعلام کرد: آسیب مصرف خوراک دام واسه آدما با در نظر گرفتن موادی که در اون هست فرق داره.

 

ایشون اضافه کرد: بسته به موادی که در خوراک دام استفاده شده در تولید اسنک پفک کرده وجود داشته، مصرف اون ممکنه منتهی به بیماریایی مثل حصبه، رشد قارچ یا باکتری و سرطان شه.

 

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *