فهرست بستن

احتمال همه گیری وبا وجود دارد ؟!! | بیماری

: از شایعه احتمال همه گیری وبا

 وبا مریضی اسهالی هست که به وسیله باکتری بنام ویبریو کلرا » VIBRIO CHOLERA « ایجاد می شه. میکروب این مریضی بیشتر در آب هست و از راه خوردن آب آلوده پس از عبور از معده و روده زیاد شده و موجب ترشح سم و افزایش دفع آب و املاح از دیواره روده می شه که با علامت اسهال همراه هست.

سوال از مسوولان درمورد شایعه ای که این روزا در شبکه های اجتماعی دست به دست میشه: شایعه وبا حقیقت داره؟مریضی وبا با اسهال آبکی شدید شروع می شه و با افت فشار شدید همراه هست.

مریضی وبا در کشور ما قدمت هزارساله داره و حتی در اشعار شاعران بنام کشورمون هم به اون اشاره شده هست. چند سالی هست که از همۀ گیری گسترده وبا در کشور خبری نیس ولی هر ساله با شروع فصل گرما نگرانی در مورد گسترش اون در کشور هست؛

نگرانی ای که بنا به گفته مسئولان وزارت بهداشت با وجود آب آشامیدنی تصفیه شده بسیار کمرنگ شده هست. با اینحال، بازم شایعه هایی در مورد ابتلای چند نفر به وبا در کشور مطرح شده که رئیس مرکز مدیریت مریضیای واگیر وزارت بهداشت اونو رد کرده هست.

دکتر محمدمهدی انگار، رئیس مرکز مدیریت مریضیای واگیر وزارت بهداشت در مورد شایعات مطرح شده در مورد گسترش مریضی وبا در کشور گفته بود که امسال تا الان موردی از وبا دیدن نشده هست و هرگونه آمار مطرح شده در این پایه غلطه: «هنوز فصل گسترش وبا فرا نرسیده هست چون معمولا وبا دو بحبوحه داره و احتمال همۀ گیری اون یکی در ماه های خرداد و تیر و دیگری در شهریور و مهر قوت میگیره.»

همه کشورها در برابر وبا هستن

کشور ما مثل بقیه کشورای جهان هر سال مواردی از مبتلایان به مریضی وبا رو داره ولی هر چند سال یه بار اپیدمی یا همۀ گیری اون به وقوع می رسه. دکتر محمود نبوی، معاون مرکز مدیریت مریضیای واگیردار وزارت بهداشت، با بیان این مقاله در مورد عامل مریضی وبا توضیح داد:

«ویبریو کلرا «عامل مریضی وبا» شایع ترین باکتری آبای سطحی هست که در تموم آبای جهان هست و هیچ کشوری نمی تونه ادعا کنه که در آبای اون این باکتری موجود نیس اما در زمان اپیدمی وبا در دهه ۹۰ میلادی، پزشکان فهمیدن این باکتریها در پلانکتونای آبای سطحی غیرفعال می شن و اگه شخصی آبی رو بخوره که شامل پلانکتونایی باشه که باکتری «ویبریو» غیرفعال داره، وبا نمیگیره ولی هر چند سال یه بار این باکتریای غیرفعال به صورت فعال درمی آیند و قابل کشت می شن و آب رو آلوده میکنن.» دکتر نبوی،

عامل اصلی مریضی وبا رو آب آلوده ذکر میکنه و تاکید داره اپیدمی وبا به زیرساختای بهداشتی هر کشور وابسته: «اگه آب آشامیدنی تصفیه شده و بهداشتی باشه، موارد دچار شدن به وبا موردی هستش ولی اگه آب آلوده شد همۀ گیری وبا گسترده تر می شه.»

آخرین اپیدمی وبا در ایران مربوط به سال ۷۷ بود

سال ۴۴ باکتری ای از گونه التور به ایران اومد. در اون زمان آب آشامیدنی تصفیه نبود. به خاطر همین اپیدمی ۱۰ تا ۲۰ هزار نفری مریضی وبا رو تماشاگر بودیم. معاون مرکز مدیریت مریضیای واگیردار وزارت بهداشت، آخرین اپیدمی وبا در کشور رو مربوط به سال ۷۷ ذکر می کنه و میگه: «در سال ۷۷، حدود۱۰ هزار مورد دچار شدن به وبا و۱۰۰ مورد تلفات داشتیم. از اون زمان تا الان در سال ۸۴ و در سال ۹۰ اپیدمی وبا در کشور داشتیم که به صورت پراکنده حدود هزار نفر به وبا گرفتار شدن.

سال قبل ۹ مورد دچار شدن و دوسال پیش ۲۵۰ مورد دچار شدن در مرز بلوچستان از افغانیایی بودن که از آبای آلوده بهرهگیری کرده بودن.» دکتر نبوی در جواب به این سوال «سلامت» که با وجود تصفیه بودن آب، به چه دلیل باز تماشاگر اپیدمی اون بودیم، به بررسی اپیدمیولوژی در این پایه اشاره میکنه:

«بررسی اپیدمیولوژی کشور ما نشون میده موارد دچار شدن به وبا بیشتر از مصرف سبزی و صیفی جات ضدعفونی نشده بوده هست چون الان ۹۸ درصد آبای آشامیدنی در کشور ما از نظر باکتریای ویروسی ضدعفونی می شن پس آب لوله کشی شهرها به طور کامل سالم و تصفیه شده هستن.» به گفته این متخصص مریضیای عفونی، صیفی و سبزیجات ضدعفونی نشده اضافه بر وبا می تونه باعث مریضیای دیگه مثل اسهال خونی شه.

احتمال همه گیری وبا در سال ۹۶ یا ۹۷ هست

پیش بینی معاون مرکز مدیریت مریضیای واگیردار وزارت بهداشت این هست که شاید اپیدمی وبا رو در یکی دو سال آینده داشته باشیم: «ما هر سال با شروع فصل گرما در حال آماده باش هستیم و همکاران ما در بخشای عفونی، کودکان و داخلی واسه درمان و بازرسی این مریضی فعال می شن ولی با دقت به تصفیه بودن آب آشامیدنی، نگرانی از اپیدمی وبا نداریم و تنها نگرانی ما مصرف سبزی و صیفیای ضدعفونی نشده هست.»

ایشون در مورد چگونگی ضدعفونی کردن میوه ها و سبزیا تاکید خاص ای بر ضدعفونی کردن صیفیای بوته ای مثل توت فرنگی، گوجه فرنگی و خیار و سبزی خوردن و… داره: «اول باید صیفی جات رو با آب یا آب نمک بشورید تا گل ولای و آلودگی اون از بین بره ولی اینکار کافی نیس چون باکتریای عامل وبا نمک دوست هستن و با آب نمک از بین نمی رن. بعد از این مرحله باید از ماده ضدعفونی کننده مخصوص میوه و سبزی بهرهگیری کرد.

حتما برابر دستور درج شده روی ماده ضدعفونی کننده از اون بهرهگیری کنین چون وگرنه سبزی شما تلخ می شه و قابل مصرف نیس.» به گفته دکتر نبوی، امکان آلودگی هندوانه، خربزه و خیار به عامل مریضی وبا کمتر هست و اگه اونا رو با مایع ظرفشویی بشورید، امکان آلودگی به وبا به طور کامل از بین میره.

علایم وبا چیه؟ چیجوری از وبا پیشگیری کنیم؟

معاون مرکز مدیریت مریضیای واگیر وزارت بهداشت با توضیح دادن این موضوع که امسال هنوز موردی از دچار شدن به وبا در کشور دیدن نشده هست، درمورد علائم مریضی وبا این جوری توضیح داد: «مریضی وبا با اسهال آبکی شدید شروع میشه و با افت فشار شدید همراه هست.

معمولا افراد بزرگسال در زمان اسهال میتونن خودشون رو بازرسی کنن ولی در زمان دچار شدن به وبا، اسهال به صورت آب و بی اختیار از بدن دفع میشه و بسیار خطرناک هست. نباید با دیدن علائم وبا صبر کرد، بلکه لازمه فورا به مراکز درمانی مراجعه شه.»

دکتر نبوی همینطور با تاکید دوباره بر ضدعفونی کردن سبزی و صیفیا به چند تصور اشتباه در مورد ضدعفونی کردن میوه و سبزی اشاره کرد: «بعضی از مردم، صیفی و سبزی رو با آب نمک یا سرکه ضدعفونی می کنن که هیچ کدوم باکتریای مضر رو از بین نمیبرد. عامل مریضی اسهال خونی یعنی شیگلا در محیط اسیدی از بین نمی ره، پس تنها راه ضدعفونی کردن بهرهگیری از مایع ضدعفونی کننده با همون روش ذکرشده روی بسته بندی اون هست.»

به گفته دکتر نبوی، تموم باکتریای مریضی زای صیفی جاتی که با آب آلوده در تماس بوده و آبیاری شدن، از راه ضدعفونی با روش ذکرشده از بین میره و میشه با خیال راحت اونا رو مصرف کرد.

شایعه هفته

دلستر انار و انگور خطر داره؟

در یکی دو هفته قبل، خبری در وایبر منتشر شد با این مضمون که از خوردن دلسترهایی که طعم انار و انگور دارن، به دلیل بهرهگیری بیشتر از اندازه اونا از طعم دهنده هایی با موندگاری پایین دوری کنین. در این پیام بیان شده بود که بعضی از این دلسترا شامل یه جور ویروس هستن که مستقیما و به سرعت روی بینایی و کاهش دید اثر می ذارن و منتهی به دوبینی و ترک خوردگی کانون چشم می شن.

در ادامه گفته شده بود که تا الان بیشتر از ۱۰ مورد به بیمارستان مصطفی خمینی تهران و میلاد برگشت داده شدن. این قضیه رو پیگیری کردیم و از رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت صحت و سقم اونو جویا شدیم. دکتر زارع نژاد با توضیح دادن این موضوع که هر اتفاقی از راه روابط عمومی وزارت بهداشت به طور رسمی اعلام می شه، گفت: «بیان این پیاما از زبون رئیس یه بیمارستان روشی نخ نما و قدیمی هست که نباید اونو باور کرد.

از طرف دیگه بخشی از این اس ام اس ها جنبه رقابتی و تجاری بین ساخت کنندگان داره وگرنه محصولی که دارای مجوز از سازمان استاندارد و سازمان غذا و داروست، به جز موارد تخلف بعید هست که اینجور مشکلی داشته هست.» دکتر زارع نژاد با توضیح دادن این موضوع که گزارشی از مشکلات به وجود اومده به وسیله مصرف دلستر به دست ما نرسیده هست، گفت: «چون ویروس ها نامعلوم هستن و درمانی واسه اون موجود نیس خیلی راحت همۀ چیز رو به ویروس نسبت میدن.» ایشون به مردم پیشنهاد کرد: «در زمان خرید هر محصولی به تاریخ ساخت و انقضای اون دقت و مجوز استاندارد و سازمان غذا و دارو رو بررسی کنین.»

.

منبع : talab.org

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *