فهرست بستن

احتمال یائسگی زودرس در زنان مبتلا به دیابت بیشتر است | تغذیه سالم

یائسگی زودرس

احتمال یائسگی زودرس در زنان گرفتار به دیابت بیشتره

احتمال یائسگی زودرس در زنان گرفتار به دیابت بیشتره

بررسیا نشون میده در زنان گرفتار به دیابت نوع دو، احتمال یائسگی زودرس و قبل از موعد سه برابر بیشتره.

بررسی گروهی از پزشکان دانشگاه «کارتاگناآکا ایران در کلمبیا نشون دهنده اون هستش که متوسط سن یائسگی در زنان گرفتار به دیابت نوع دو، ۴۸.۵ سال اما در زنان غیردیابتی ۵۰.۱ ساله. دکتر «مونتروسا کاستروآکا ایران، محقق ارشد این مطالعه گفت: یائسگی قبل از موعد در زنان به این مفهومه که مقدار عادی هورمون استروژن در بدن اونا زودتر از زمان طبیعی خود به اتمام می رسه و این خطر سکته قلبی، مغزی و کاهش تراکم استخوانی رو در زنان زیاد می کنه.

در این مطالعه از ۶۰۷۹ زن ۴۰ تا ۵۹ ساله در ۱۱ کشور آمریکای لاتین در مورد وضعیت یائسگی، افسردگی و دیابت اونا سوالاتی پرسیده شد و پس از در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی مثل وزن، فشارخون و به کار گیری راه هورمون درمانی جانشین مشخص شد که یائسگی خطر دچار شدن به دیابت رو افزایش نمی ده اما زنان زیر ۴۵ سالی که گرفتار به دیابت نوع ۲ هستن، سه برابر بیشتر در برابر یائسگی زودرس قرار دارن.

این تیم پزشکی هم اینکه در بررسیای خود به این نتیجه رسیدن: زنان چاق ۵۷ درصد بیشتر در برابر دیابت و فشارخون بالا هستن و هم اینکه به کار گیری راه هورمون درمانی جانشین، خطر دچار شدن به دیابت رو تا ۱۴ درصد زیاد می کنه.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *