فهرست بستن

احساس تنهایی نشانه اولیه آلزایمر است | بیماری

: احساس تنهایی نشونه اولیه فراموشی است

به گفته محققان، احساس تنهایی می تونه هشداری واسه مریضی نزدیک الوقوع فراموشی در سالمندان باشه.

محققان مرکز تحقیق و درمان فراموشی بوستون به این نتیجه رسیدن سالمندان سالم با اندازه بالای آمیلوئید در مغز بیشتر از افراد دارای اندازه کمتر آمیلوئید احساس تنهایی می کنن. آمیلوئید یه جور پروتئین مربوط به مریضی فراموشی است.

به گفته ایشون، تحقیقات همیشه نشون دادن آدمایی که از نظر اجتماعی فعال باقی می مانند بسیار کمتر در برابر دچار شدن به دمانس یا زوال عقل قرار دارن.

اما یافته های مطالعه جدید این رابطه رو به شکلی دیگه نشون میده؛ آدمایی که در مراحل اولیه فراموشی قرار دارن شاید بیشتر مستعد احساس تنهایی یا تنهایی اجتماعی هستن.

دونووان در ادامه توضیح میده: «آدمایی که در مغزشون تجمع آمیلوئید در حال شکل گیریه از نظر درک، فهم یا عکس العمل نسبت به محرکا یا تعاملات اجتماعی خوب عمل نمی کنن. این وضعیت می تونه نشونه اجتماعی اولیه تغییر شناختی باشه. »

در این مطالعه، تیم تحقیق۴۳ زن و ۳۶ مرد با میانگین سنی ۷۶ سال رو بررسی کردن. همه افراد سالم بوده و هیچ نشونه ای از فراموشی یا دمانس در اونا نبود.

محققان بعد از به کار گیری تستای روانشناسی استاندارد واسه اندازه گیری اندازه تنهایی فرد و اسکن مغز واسه تشخیص اندازه پروتئین آمیلوئید به این نتیجه رسیدن افراد دارای اندازه بالای آمیلوئید در قسمت غشای مغز ۷. ۵ برابر بیشتر احساس تنهایی می کردن.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *