فهرست بستن

احساس خنکی با این چای | بیماری

: احساس خنکی با این چای

: می دونستین با نوشیدن چای در تابستون می تونین خنک شید و آب بدنتون رو تامین کنین.

شاید شمام جزو اون آدمایی باشین که بهتر می دونین در روز گرم تابستون یه فنجون چای بخورین، چون که بر این باورید که چای به همون اندازه می تونه تشنگی شما رو برطرف کنه که خوردن یه لیوان آب بر تشنگی تاثیر میذاره. اگه نگاهی دقیق به مغازه ها بندازین، حتما متوجه تنوع چای در مغازه ها هستین. چای سبز و مشکی و سفید که هرکدوم حرفی واسه گفتن دارن، اما جدای از تفکیک علمی اونا، در این گزارش به خاصیت خونواده چای می پردازیم.

نوشیدنی پرطرفدار ایرانیا

عزت الله خامسی متخصص دندونپزشکی در مورد فواید چای میگه: چای نوشیدنی پرطرفدار ما ایرانیا هستش. نوشیدنی که پنج هزار سال قدمت داره و بعد از عبور از چین و اروپا به کشورمون رسیده؛ نوشیدنی که دارای خواص زیادی مثل خاصیت آنتی اکسیدانیه.

هم اینکه واسه تقویت قلب، دیابت و کاهش وزن خوبه. اگه به خاصیت دندانی چای توجه کنیم، باید گفت به دلیل داشتن فلوراید موجب شدید شدن مینای دندون می شه که به طور کامل خوبه، البته نباید نگفته بمونه که فقط اگه بدون قند مصرف شه.

نوشیدنی واسه جلوگیری از حمله قلبی

ایشون گفت: هم اینکه چای از تشکیل لختهای خونی در سرخرگای اصلی مانع می شه. شاید بشه گفت مصرف روزانه سه فنجون چای راه حلی موثر واسه جلوگیری از حمله قلبی و سکته مغزی باشه.

چای ایرونی با کیفیتی لایق توجه

اگه از بین چای ایرونی و چای خارجی انتخاب شما چای خارجی باشه باید گفت فکرتون صد درصد از بیخ و بن غلطه، چون که کشور ما در تولید چای مخصوصا چای مشکی بسیار موفق عمل کرده ، چایی که به صورت مستقیم از مزارع کشت چای تولید می شه و بدون مواد افزودنی است.

وقتی  مصرف چای محدود می شه

این در حالیه که حسین محمد بیگلو متخصص و جراح کلیه و مجاری ادرار از مضرات چای خبر داده و اعلام کرده هرچند مصرف به اندازه چای موجب تغییرات مثبت در بدن می شه، اما چند گروه از افراد هم هستن که باید بالاجبار مصرف چای خود رو کنترل کنن و کمرنگ مصرف کنن. آدمایی که دارای سنگ کلیه هستن، چون سنگ شامل اگزالات فراوانه، آدمایی که دارای سنگای اگزالات کلسیمی هستن دیده شده که اگه به صورت داغ و غلیظ مصرف شه، احتمال سنگ سازی رو بالا می بره.

ایشون گفت: آدمایی که مشکلات ادراری دارن، مثل عفونتای ادراری و عفونتای پروستات، اگه بیش ازحد چای مصرف کنن، سیستم گوارشی رو تحریک می کنه. در سیستم گوارشی چای غذای محرکیه که اگه زیاد مصرف شه، در آدمایی که برگشت اسید معده به مری دارن، باعث شدید شدن علائم می شه. هم اینکه مصرف چای زیاد و داغ احتمال سرطان مری رو زیاد می کنه. چای وقتی مونده می شه، ماده ای به اسم تانن رو آزاد می کنه و احتمال یبوست رو بالا می بره. هم اینکه آدمایی که داروی وارفارین مصرف می کنن احتمال خونریزی رو بالا می بره.

چای محرک سیستم اعصاب

ایشون در آخر ادامه داد: چای محرک سیستم اعصابه، پس مصرف زیاد اون موجب بیقراری، بی خوابی، تنش، خشونت و مشکل حواس می شه.

نگفته نمونه، آدمایی که آریتمیای قلبی دارن، مصرف چای می تونه آریتمی رو شدید شدن کنه و باعث تاثیر در بالارفتن فشار خون می شه. بعضی از آریتمیای قلبی شروع کننده اونا چایه.

.

منبع : hidoctor.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *