فهرست بستن

احساس سبکی و سرخوشی طبیعی با رعایت آداب تغذیه در ماه رمضان | طب ایرانی

احساس سبکی و سرخوشی طبیعی با رعایت آداب تغذیه در ماه رمضان

روی خط خبرگزاریا, طب سنتی

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, یوسف اصغری محقق و مدرس طب سنتی درباره ماه رمضان گفت: به طور یقین میشه گفت اگه شخص سالمی (بدون مریضی) در ماه مبارک به خاطر روزه داری دچار مریضی و مشکلات بدنی شه اون شخص تصمیمات مخصوص ماه مبارک رو نمی دونسته و خودش بدنش رو دچار مشکل کرده.

به گفته ایشون ماه مبارک برابر با نص روایات اسلامی باید سلامت افراد رو تأمین کنه و سیستمای داخلی بدن طی روز موادی رو که در اعماق بدن رسوب و طی چند ماه به خاطر پُرخوری و بقیه علل در بدن تجمع کرده و مورد استفاده نیستش، روش زوم می کنه و اونو نابود می کنه.

زکات بدنا روزه داریه

این محقق و مدرس طب سنتی بیان داشت: در این باره میشه به روایتی از پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد که ایشون فرمودن: لِکُلِّ شَیْ‏ءٍ زَکَاهٌ وَ زَکَاهُ الْأَبْدَانِ الصِّیَام‏؛ واسه هر چیزی زکاتیه و زکات بدنا روزه داریه.

ایشون اضافه کرد: واقعاً بر اثر روزه داری ــ که خودش در اصطلاح طب سنتی ایران یه منضج (پزنده) به تموم معناست واسه آماده سازی و دفع سموم و مواد زائد بدن ــ مواد اضافه بدن در صورت رعایت تصمیمات مربوطه از تن دفع می شن.

احساس سبک تر شدن و سرخوشی طبیعی با رعایت آداب تغذیه در ماه رمضان

اصغری ادامه داد: به این دلیله که در عید فطر و بعد از ماه مبارک آدمایی که قبل از ماه مبارک احساس سنگینی داشتن با مراعات تغذیه و تصمیمات ماه مبارک، احساس سبک تر شدن و سرخوشی طبیعی به اونا دست میده.

این محقق و مدرس طب سنتی گفت: پس اگه شخصی بعد از ماه مبارک بدنش سنگین تر شد یا احساس سبکی نکرد این شخص یقیناً تصمیمات ماه مبارک رو به صورت کامل برابر با بدنش رعایت نکرده و باید واسه سال آینده با آمادگی بیشتر و اطلاعات دقیق تر تصمیمات ماه مبارک رو مراعات کنه.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *