فهرست بستن

احساس سرزندگی در دوران پیری | سالمندان

واسه اینکه احساس پیری و فرتوتی و کهولت سن شما رو آزار نده یه سری راهکارهای ساده و نتیجه بخشی پیشنهاد دادیم ،تلاش کنین اونا رو در پیش بگیرین تا از شر احساسات داغون کننده پیری در امان باشین

اگه تصمیمات خود رو فقط با در نظر گرفتن اینکه چقدر از زندگیتون گذشته س می گیرین، خیلی از تجربیات عالی رو از دست میدید.

از شر مقاطع سنی خود رو رها کنین

هممون اهدافی داریم که فکر می کنیم تا سن مشخصی باید به اونا برسیم، مثلاً ازدواج کردن، بچه دار شدن، خریدن یه خونه. از خود سوال کنین که فکر می کنی تا الان باید چه کارایی انجام می دادم؟ حیرت زده میشین از اینکه می بینین ذهن ناخودآگاه شما چقدر می تونه کنترل کننده باشه. حالا نگاه کنین که چه چیزایی به دست آورده اید. شایدً بیشتر از چیزی که خودتون فکر می کنین، بدست آورده اید.

با کسائی که هم سن شما نیستن دوست شید

یه نیروی کار جور واجور، شبکه های اجتماعی، و کلاسای تناسب اندام همه پر از آدمایی با سنین مختلفه که فرصت پیدا کردن دوست از بین کسائی که مثل ما نیستن رو جفت و جور می کنن. وقتی این کار رو کردین، کم کم پیش فرضای مربوط به سن رو فراموش می کنین. موفقیتای اونا می تونه الهام بخش شما شه، یا شما می تونین منبعی از الهام بخشی واسه اونا باشین.

قانون ۱۰-/۱۰+ رو رعایت کنین

اگه ذهنتون به شما میگه واسه کاری خیلی پیر یا خیلی جوونین (مثلاً واسه شروع کار و کاسبی خودتون، وقت گذاشتن واسه سفر به دور دنیا، یا کسب یه مدرک تحصیلی جدید) از این فرمول ساده استفاده کنین: اگه ۱۰ سال جوون تر یا ۱۰ سال سن بالا تر بودین، این کار رو می کردین؟ اگه جواب به هر کدوم از اینا مثبت بود، پس به دنبال اون کار برید.

یه کار ناجور واسه سنتون انجام بدین

از یاد ببرین که واقعا چند سال دارین و کاری انجام بدین که فکر می کنین مناسب سن شما نباشه. به یه میهمانی دوستانه برید یا درخواست ترفیع کاری کنین، موی خود رو به یه رنگ جیغ جدید درآرین، هر چیزی که بالغ بودن یا نابالغ بودن شما رو به رقابت بکشه. خیلی از ما محدودیتایی واسه کارای خود قرار می دیم؛ می خوایم نرمال باشیم و تمسخر نشیم و خیلی راحت پذیرفته شیم. اما تلاش خیلی زیاد واسه پذیرفته شدن باعث از بین رفتن لذتا شه. پس از همین حالا، راهی رو انتخاب کنین که مناسب شخصیت و آرزوهای شماس، بدون در نظر گرفتن سن و سال.

منبع : hidoctor.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *